Szívdöglesztő Nobel-díj, avagy a COVID-19 oltások hatása a szívizomra: egy új kutatási tanulmányban 303 oltatlan és 700 oltott, tünetmentes embert vizsgáltak meg
Az eredmény sajnos az, amire számítani lehetett sok kutató figyelmeztetése alapján...
A tanulmány előtt ide szúrom a legújabb mainstream szalagcímek egyikét:
“Tudósok figyelmeztetést adnak ki, hogy az új variáns globális 'szívmegállás-járványt' okozhat“
Na majd, ha ilyen cikkekbe futunk bele, jusson eszünkbe ez a tanulmány, hogy vajon a Nobel-díjas oltás miatt esetleg kialakult rejtett szívizomgyulladás nélkül nem doboghatnának-e tovább azok a szívek?
A tanulmány címe “A myocardialis 18F-FDG felvétel értékelése PET/CT-vel tünetmentes SARS-CoV-2-oltott és nem oltott betegeknél”
Ez a 2023 szeptemberi tanulmány rávilágított, melyet 303 oltatlan és 700 mRNS-el (kb. 77% Pfizer és 22% Moderna) oltott tünetmentes résztvevőn végeztek el, hogy a COVID-19 elleni oltások után jelentős változásokat figyeltek meg a szívizom glükózfelvételében. A kutatás, amely a SARS-CoV-2 ellen beoltott személyeket hasonlította össze oltatlanokkal, azt sugallja, hogy az oltások után a szívizom másképp használja a glükózt.
Az eredményeket a PET/CT vizsgálatok mutatták ki, ahol a fluorodeoxyglucose (FDG) nevű anyag felvétele a szívizomban volt mérve. A kutatók szerint az oltott csoportban lényegesen magasabb volt ez az érték.
Ez a felfedezés alátámasztja azokat a korábbi aggályokat, amelyek a COVID-19 oltások lehetséges kockázataira hívták fel a figyelmet.
Megjegyzés a könnyebb értelmezhetőség kedvéért. A megnövekedett glükózfelvétel a szívizomban mit jelezhet:
Gyulladásos Folyamatok: Gyulladásos sejtek, mint például a makrofágok, aktívan használják a glükózt. Ezért a megnövekedett glükózfelvétel gyakran gyulladásos állapotokra, mint például a szívizomgyulladásra (myocarditis) utalhat.
Szívizom Károsodás: Szívinfarktus vagy egyéb szívbetegségek esetén, ahol a szívizomszövet károsodik, a helyreállító folyamatok során a sejtek több glükózt használhatnak fel.
A fenti ábra leírása:
Reprezentatív teljes test és myocardialis fluor-18 (18F) fluor-dezoxiglükóz (FDG) PET-képek (felső sor), koronális és axiális PET-képek (középső sor), valamint axiális színkeveréses PET/CT fúziós képek (alsó sor) SARS-CoV-2 ellen oltott és nem oltott betegeknél.
(A) képek: egy 43 éves (oltatlan) férfinál, akin 18F-FDG PET/CT-t végeztek átfogó orvosi vizsgálat céljából a SARS-CoV-2 vakcina rendelkezésre állása előtti időszakban. A beteg myocardialscore-ja 2, a myocardialis maximális standardizált felvételi érték (SUVmax) pedig 2,7 g/mL volt. A hónalj, a máj és a lép SUVmax értéke 0,6, 2,8, illetve 2,1 g/mL volt.
(B) képek: egy 80 éves (oltatlan) hasnyálmirigyrákos férfiról, akin PET/CT-vizsgálatot végeztek, mielőtt a SARS-CoV-2 vakcinák elérhetővé váltak. A beteg szívizom pontszáma 0 volt, és a szívizom SUVmax értéke 2,2 g/mL. A hónalj, a máj és a lép SUVmax értéke 1,1, 2,2 és 1,5 g/mL volt.
(C) képek egy 38 éves (oltott) férfinál, akin átfogó orvosi ellenőrzés céljából PET/CT-vizsgálatot végeztek 29 nappal azután, hogy megkapta a BNT16b2 vakcina első adagját a bal karjába. A 18F-FDG magas felvételét figyelték meg a bal hónaljban (nyíl) és a szívizomban. A beteg myocardialis score-ja 3, myocardialis SUVmax értéke pedig 14,6 g/mL volt. A hónalj, a máj és a lép SUVmax értéke 5,0, 2,0 és 2,1 g/ml volt.
(D) képek egy 72 éves (oltott) férfinál, aki átfogó orvosi ellenőrzés céljából PET/CT-vizsgálaton vett részt 139 nappal azután, hogy megkapta az mRNS-1273vakcina második adagját a bal karjában. A bal hónaljban (nyíl) és a szívizomban magas 18F-FDG felvétel volt megfigyelhető. A beteg myocardialis pontszáma 2 volt, és a myocardialis SUVmaxa 5,9 g/mL. A hónalj, a máj és a lép SUVmax értéke 2,7, 2,6 és 2,1 g/ml volt.
A fenti ábra leírása:
Reprezentatív egésztest- és szívizom-fluor-18 (18F) fluor-dezoxiglükóz (FDG) PET/CT-felvételek (koronális és axiális PET-felvételek, axiális színkeveréses PET/CT-felvételek) azoknál a betegeknél, akiknél a SARSCoV-2 elleni védőoltás előtt és a második védőoltást követő 180 napon belül PET/CT-vizsgálatot végeztek, és akiket bevontak egy részelemzésbe.
(A) képek: egy 54 éves hüvelyrákos nőnél, aki két PET/CT-vizsgálaton esett át, amelyek közül a másodikra 107 nappal azután került sor, hogy megkapta az mRNS-1273 vakcina második adagját. Az oltást követően a myocardialis 18F-FDG felvétel vizuális pontszáma 1ről 3-ra nőtt, és a myocardialis maximális standardizált felvételi érték (SUVmax) 4,8 g/mL-ről 8,2 g/mL-re nőtt a PET/CT-vizsgálatokon.
(B) képek: egy 67 éves tüdőrákos férfinál, aki két PET/CT-vizsgálaton vett részt, amelyek közül a másodikra 72 nappal a BNT16b2 vakcina második adagjának beadását követően került sor.A vakcinázást követően a szívizom 18F-FDG felvételének vizuális pontszáma 1-ről 3-ra nőtt, és a szívizom SUVmax értéke 4,8 g/ml-ről 18,0 g/ml-re emelkedett a PET/CT-vizsgálatokon.
(C) képek: egy 56 éves férfinál, akin átfogó orvosi ellenőrzés céljából két PET/CT-vizsgálatot végeztek 260 nap különbséggel, mielőtt a SARS-CoV-2 vakcina rendelkezésre állt. Az első és a második felvételek myocardialis pontszáma és SUVmax értéke 0 és 0, illetve 1,4 és 2,0 g/ml volt.
A tanulmány összefoglalója:
Háttér
A SARS-CoV-2 elleni oltással oltott betegek, akik myocarditist (szívizomgyulladást) szenvedtek, eltéréseket mutatnak a szív MRI vizsgálatokon. Azonban nem teljesen tisztázott, hogy az oltás után tünetmentes egyéneknél is bekövetkeznek-e a szívizomban változások.
Cél
Annak felmérése, hogy a tünetmentes, SARS-CoV-2 ellen beoltott betegeknél milyen fluorine 18 (18F) fluorodeoxyglucose (FDG) felvétel figyelhető meg a PET/CT képeken, összehasonlítva az oltatlan betegekkel.
Anyagok és Módszerek
Ez a tanulmány olyan betegeket foglalt magában, akik 18F-FDG PET/CT vizsgálaton estek át a myocarditishez nem kapcsolódó indikációk miatt az időszakban, amikor még nem (2020. november 1. és 2021. február 16. között) és később mikor már elérhetőek voltak a SARS-CoV-2 vakcinák (2021. február 17. és 2022. március 31. között). A szívizom és a hónalji 18F-FDG felvételt kvantitatívan értékelték a maximális szabványosított felvételi érték (SUVmax) alapján. Az összes beteg és a nem (férfi vagy női), kor (<40 év, 41–60 év, >60 év) és az oltás és a PET/CT között eltelt idő szerint csoportosított betegek SUVmax értékét hasonlították össze a Mann-Whitney U teszttel vagy a Kruskal-Wallis teszttel, utólagos Dwass-Steel-Critchlow-Fligner többszörös összehasonlító elemzéssel.
Eredmények
A tanulmányban 303 oltatlan beteg vett részt (átlagéletkor 52,9 év ± 14,9 [SD]; 157 nő, 146 férfi) és 700 beoltott beteg (átlagéletkor 56,8 év ± 13,7; 344 nő, 356 férfi).
Az oltott betegeknél általában magasabb volt a szívizom 18F-FDG felvétele, mint az oltatlanoknál (medián SUVmax, 4,8 g/mL [IQR, 3,0–8,5 g/mL] szemben 3,3 g/mL [IQR, 2,5–6,2 g/mL]; P < .001).
A szívizom SUVmax értéke magasabb volt az oltott betegeknél a beteg nemétől (medián tartomány, 4,7–4,9 g/mL [IQR, 2,9–8,6 g/mL]) vagy korától (medián tartomány, 4,7–5,6 g/mL [IQR, 2,9–8,6 g/mL]) függetlenül, az összehasonlított oltatlan csoportokhoz képest (nem: medián tartomány, 3,2–3,9 g/mL [IQR, 2,4–7,2 g/mL]; kor: medián tartomány, 3,3–3,3 g/mL [IQR, 2,3–6,1 g/mL]; P < .001-tól P = .015-ig).
Továbbá, növekedett szívizom 18F-FDG felvételt figyeltek meg azoknál a betegeknél, akiket az oltás után 1–30, 31–60, 61–120, vagy 121–180 nappal vizsgáltak (medián SUVmax tartomány, 4,6–5,1 g/mL [IQR, 2,9–8,6 g/mL]) (P < .001-tól P = .001-ig), és növekedett azonos oldali hónalji felvétel azoknál, akiket az oltás után 1–30, 31–60 és 61–120 nappal vizsgáltak (medián SUVmax tartomány, 1,5–2,0 g/mL [IQR, 1,2–3,4 g/mL]) az oltatlan betegekhez képest (P < .001-tól P < .001-ig).
Következtetés
Az oltatlan betegekhez képest, a tünetmentes betegek, akik a képalkotás előtt 1–180 nappal kapták meg második oltásukat, növekedett szívizom 18F-FDG felvételt mutattak a PET/CT vizsgálatokon.
Megjegyzésem a végére, hogy ez miért lehet veszélyes?
A rejtett szívizomgyulladás (myocarditis) akkor okozhat problémát, ha a gyulladás súlyossága és időtartama miatt a szívizom nem képes megfelelően működni. Ez befolyásolhatja a szív pumpafunkcióját, ami szívelégtelenséghez is vezethet.
Ha valakinek már rejtett szívizomgyulladása van, egy újabb fertőzés, pl. egy vírusos eredetű, súlyosbíthatja a szív állapotát. Egy meglévő gyulladásos állapot jelenléte növelheti a szívritmuszavarok, szívelégtelenség, vagy akár hirtelen szívhalál kockázatát.
De újabb fertőzés nélkül is szívritmuszavarok kialakulásához is hozzájárulhat, ami szívrohamot vagy hirtelen szívhalált is eredményezhet. Ezen kívül, a myocarditis hosszú távú károsodást okozhat a szívizomban, ami krónikus szívproblémákhoz vezethet.
Az eredeti tanulmány ITT található, vagy az alábbi linkről PDF-ben letölthető:
És hogy miért is nem jó ötlet újra és újra (a fenti tanulmány “mindössze” két oltással rendelkezőket vizsgált) tüskefehérjegyárrá alakítani a szervezetünket a Nobel-díjas csoda szerrel, erről egy korábbi videóban hallhattunk Dr. Paul Mariktól figyelmeztetést:
__________________________________________________
Többen jeleztétek, hogy anyagilag is támogatnátok a munkámat, ami rendkívül megtisztelő, de én úgy érzem, hogy jelen helyzetben nem lenne helyénvaló elfogadnom mindezért pénzt. Lett sajnos mindannyiunknak rengeteg problémája az elmúlt időszaknak köszönhetően, próbáljunk csak egymásnak segíteni, amiben tudunk.
Azonban egy ötletem támadt végül erre az esetre is. Szóval, ha az alábbi cégek valamelyikétől vásárolnál egyébként is egy terméket, akkor az itt megadott linkeken keresztül, én jutalékot fogok kapni. Így ezzel közvetetten engem is támogatsz, miközben olyan termékeket vásárolsz, amelyek minden bizonnyal az egészségedet is támogatni fogják.
Ha így teszel, azt előre is köszönöm!
KANNAWAY: Minőségi CBD olaj termékek.
KANNAWAY VÁSÁRLÁSI LINK
B-EPIC: Különböző, egészséggel kapcsolatos termékek. Személyes kedvencem a kurkumin tartalmú Regener8.
B-EPIC VÁSÁRLÁSI LINK
BEMER: Egyedülálló mágnesterápiás eljárás a mikrocirkuláció javítására.
BEMER VÁSÁRLÁSI LINK
ZINZINO: Teljesen természetes polifenolos, kiegyensúlyozott omega-zsírsav-tartalmú étrend-kiegészítő termékcsaládok.
ZINZINO VÁRÁSLÁSI LINK