Playback speed
×
Share post
Share post at current time
0:00
/
0:00

A teljes interjú Dr. Sabine Hazan gasztroenterológussal a COVID, de mára már a sokkal többeket sújtó, az OLTÁSOK okozta mikrobiom károsodásról.

Mindenkinek (oltatlanoknak is) kötelező “olvasmány”!

Dr. Sabine Hazan gasztroenterológus és a Progenabiome vezérigazgatója, a bélbaktériumok szakértője, amikor elkezdte tanulmányozni a COVID-19 betegek mikrobiomját, gyorsan felismert egy mintázatot: "A súlyos COVID-ban szenvedő emberekből hiányzott egy bizonyos bifidobaktérium".

Az interjúban részletesen kifejti, hogyan befolyásolta az egészséges bélrendszer a COVID-19 okozta kimeneteleket, illetve fordítva is, milyen hatása van a bélrendszerünkre a COVID oltásnak.

Hazan a COVID betegek mikrobiomjának tanulmányozása során szerzett ismereteivel olyan kezelési protokollokat dolgozott ki és szabadalmaztatott, amelyek a bifidobaktériumokat növelő vitaminokat és gyógyszereket, köztük C-vitamint, D-vitamint, hidroxiklorokint és ivermektint kombináltak.

A beszélgetés során a COVID vakcinák mikrobiom romboló hatásai mellett szó kerül a nemrég oltott anyák által szoptatott csecsemők mikrobiomjáról is.

Azt gondolom, hogy ez azért lehet életbevágó, mert, ha ez esetben ezt időben felismerik a szülők, akkor remélhetőleg regenerálható még ideje korán a bélflóra!

Szóval mindenkinek kötelező “olvasmány” lehetne ez az interjú, hisz, még, ha oltatlan is vagy, illetve nem okozott problémát a COVID betegség átvészelése, akkor is maga a téma, a mikrobiom, egy újabb egészségmegőrzéssel kapcsolatos aspektusára hívja fel figyelmet.

Nem véletlen, hogy sok kutató a bélrendszerünket a “második agynak” nevezi.

Szerkezetileg és neurokémiailag is a bél-idegrendszer egy különálló agyként fogható fel. A dr. Gershon által 1996-ban „második agy”-nak becézett bélrendszer a nyelőcsőtől a végbélig a maga 9 méteres hosszával mintegy 100 millió idegsejtet tartalmaz – többet, mint a gerinvelő vagy a perifériális idegrendszer.

Továbbá érdekesség, hogy ma már azt is tudjuk: lényegében több baktérium él bennünk, mint ahány sejtünk van. Nagyjából 40 billió baktérium- és csak 30 billió az emberi sejt!

Az emberi mikrobiom összetett ökoszisztémát alkot, amelyet milliárdnyi mikroba, például baktériumok, vírusok, gombák és más mikroszkopikus élőlények alkotnak a testünkben. Ezek a mikroorganizmusok főként az emésztőrendszerben és a bőrünkön találhatóak, és nagyon fontos szerepet játszanak szervezetünkben.

A baktériumok száma meghaladja a sejtjeinkét, körülbelül 40 billió baktérium van a testünkben, míg csak 30 billió emberi sejt. Ez magában foglalja a gyomor-bél traktusban levő mikroorganizmusokat is, amelyek fontos szerepet játszanak a testtömegünk szabályozásában, a tápanyagok felszívódásában, a vitaminszintézisben, az energiatermelésben, a gyulladásos folyamatokban és az immunrendszerünk működésében. Ráadásul, a legújabb kutatások szerint ezek az apró élőlények közvetlen hatással lehetnek a központi idegrendszerre és az agyi funkciókra is.

Hogy ez mennyire így van, arra példaként hozható, hogy számos baktérium képes neurotranszmittereket, azaz ingerületátvivő anyagokat termelni, amelyek közül például a Candida, Streptococcus, Escheridia és Enterococcus szerotonint állít elő, illetve Escheridia, Bacillus és Saccharomyces pedig noradrenalint. Egy másik kutatásban a Bifidobacterium longum 35624 baktérium jelenléte növelte a plazma triptofán szintjét, amely a szerotonin előállításához szükséges. Ezek a baktériumok által termelt neurotranszmitterek valószínűleg a perifériás idegrendszeren keresztül fejtik ki hatásukat.

Egy vizsgálat során pedig patkányokba ültettek át depressziós és egészséges emberek mikrobiomját. A depressziós betegek mikrobiomját kapó patkányoknál megfigyelték a depresszió fenotípusát, mind immunválaszban, mind viselkedésben.

Azt is fontos kiemelni, hogy a bél mikrobiom állapota a születésünktől fogva folyamatosan alakul/változik az életmódunktól és környezeti hatásoktól függően, melyek állandóan befolyásolják annak összetételét.

Az első jelentős baktérium kolonizáció a születéskor történik, amikor a baba érintkezik az anya tejsavbaktériumaival a szülőcsatornán keresztül.

De mi van, ha az anya már a szüléskor nem rendelkezik Bifidobacteriumokkal, vagy csak rendkívül alacsony számban?

Illetve, például a császármetszéssel született gyermekek esetében eltérő a helyzet, mivel ők elsősorban a levegőben és az anya bőrén található baktériumokkal találkoznak először. Ennek következtében a védő laktobacillusok és bifidobaktériumok populációja alacsonyabb lesz a bélrendszerükben, ami hajlamosabbá teszi őket a kólikára, fertőző betegségekre és allergiás reakciókra.

A "Vaginal Seeding" módszer, amely során a császármetszéssel született babát érintkezésbe hozzák az anya hüvelyváladékával, segíthet ebben a problémában. Feltéve, ha az anya mikrobiomja rendben van.

Továbbá az antibiotikumos kezelések is jelentősen felboríthatják egy baba érzékeny baktériumvilágát!

Mindezek túl az életmód, beleértve a fizikai aktivitást és a stresszt is befolyásoló tényezők a mikrokörnyezet optimális kialakításának elemei között. Szóval az egészséges mikrobiom fontos (lehet az egyik legfontosabb?) a testünk megfelelő működése szempontjából, így érdemes odafigyelni és gondozni annak egészségét.


Hogy az általam sokat emlegetett klór-dioxid (CDS) jótékony hatásait a mikrobiommal kapcsolatban is felhozzam, egy állatkísérletet tudok példakánt megemlíteni, ami a bél mikrobiom és a klór-dioxid orális fogyasztásának kapcsolatát vizsgálta:

“A klór-dioxid hatása a húsipari madarak növekedési teljesítményére, bélrendszerének hisztomorfológiájára és patogén mikrobaszámára”

A kutatás eredményei szerint a klór-dioxid orális fogyasztása nem változtatta meg a baromfi víz- és takarmányfogyasztását, ugyanakkor jelentősen javította a testtömeg-gyarapodást és az ételhasznosítás hatékonyságát.

A klór-dioxid hatása azon alapul, hogy csökkenti a patogén mikroflóra növekedését és kolonizációját, amely a gazdaállat számára könnyen elérhető tápanyagokkal versenyez.

Ezen kívül a klór-dioxid segít a patogén baktériumok proliferációjának megakadályozásában és a bélben lévő általános baktériumflóra módosításában, ami javítja a baromfi egészségi állapotát, immunitását és teljesítményét.

A klór-dioxid nem befolyásolta a baromfi vizsgált belső szerveinek súlyát, ugyanakkor jelentősen csökkentette a patogén mikroorganizmusok számát a belekben.

A klór-dioxid emellett javította a bél egészségét a bélvillus magasságának növelésével és a nyáktermelődés növelésével. Az eredmények arra utalnak, hogy a klór-dioxid előnyös hatással van a húsbaromfi teljesítményére, csökkenti a káros baktériumok terhelését és javítja az egészségüket.

A teljes tanulmány itt olvasható el:

Effect Of Chlorine Dioxide Dutrion ® On Growth Performance, Gut
323KB ∙ PDF file
Download
Download


Zárásként__________________________________________________

Többen jeleztétek, hogy anyagilag is támogatnátok a munkámat, ami rendkívül megtisztelő, de én úgy érzem, hogy jelen helyzetben nem lenne helyénvaló elfogadnom mindezért pénzt. Lett sajnos mindannyiunknak rengeteg problémája az elmúlt időszaknak köszönhetően, próbáljunk csak egymásnak segíteni, amiben tudunk.

Azonban egy ötletem támadt végül erre az esetre is. Szóval, ha az alábbi cégek valamelyikétől vásárolnál EGYÉBKÉNT IS egy terméket, akkor az itt megadott linkeken keresztül, én jutalékot fogok kapni. Így ezzel közvetetten engem is támogatsz, miközben olyan termékeket vásárolsz, amelyek minden bizonnyal az egészségedet is támogatni fogják.

Ha így teszel, azt előre is köszönöm!

KANNAWAY: Minőségi CBD olaj termékek.
KANNAWAY VÁSÁRLÁSI LINK

B-EPIC: Különböző, egészséggel kapcsolatos termékek. Személyes kedvencem a kurkumin tartalmú Regener8.
B-EPIC VÁSÁRLÁSI LINK

BEMER: Egyedülálló mágnesterápiás eljárás a mikrocirkuláció javítására.
BEMER VÁSÁRLÁSI LINK

ZINZINO: Teljesen természetes polifenolos, kiegyensúlyozott omega-zsírsav-tartalmú étrend-kiegészítő termékcsaládok.
ZINZINO VÁRÁSLÁSI LINK

KariKór
Authors
KariKór